Mis on Kegeli harjutused?
IMG 3315

Kegeli harjutused, tuntud ka kui vaagnapõhjalihaste treening, on viis vaagnapõhjalihaste tugevdamiseks. Vaagnapõhjalihased toetavad põit ja soolestikku ning aitavad kontrollida urineerimist ja roojamist. Kegeli harjutused võivad parandada seksuaalfunktsiooni nii meestel kui naistel.

Seksuaalne funktsioon viitab võimele olla seksuaalvahekorras ja saavutada orgasm. Meestel võivad Kegeli harjutused parandada erektsioonihäireid ja enneaegset ejakulatsiooni. Naistel võivad Kegeli harjutused parandada tupe kuivust, uriinipidamatust ja valulikku vahekorda.

Kegeli harjutused on oma nime saanud dr Arnold Kegeli järgi, kes töötas välja harjutused 1948. aastal. Kegeli harjutuste tegemiseks tõmbate vaagna lihaseid kokku (pingutage), nagu prooviksite peatada urineerimist või gaaside väljutamist. Hoiate kokkutõmbumist kolm sekundit ja seejärel lõdvestate kolm sekundit. Korrake seda tsüklit 10 korda seansi jooksul.

Kegeli harjutusi saate teha igal ajal ja igal pool – autoga sõites, laua taga istudes või isegi seksi ajal. Keegi ei tea, et te neid teete, sest kasutatavad lihased on sisemised. Oluline on leida treenimiseks õiged lihased, peatades voolu keskel, kui urineerite mitu korda järjest. Kui olete õiged lihased leidnud, saate Kegelit teha seistes, istudes või lamades.

Kuidas Kegeli harjutused seksuaaltervisele kasulikud on?

Kegeli harjutused võivad aidata seksi paremaks muuta:

 • Vaginaalse määrimise suurendamine
 • Valu vähendamine seksi ajal
 • Aitab teil saavutada orgasmi
 • Uriinipidamatuse piirandamine

Õigesti sooritatud Kegeli harjutused võivad:

 • Parandage põie kontrolli
 • Vähendage uriinipidamatuse riski
 • Andke teile tugevamad ja kontrollitavamad orgasmid
 • Muutke seks enda ja oma partneri jaoks nauditavamaks

Kuidas teha Kegeli harjutusi?

Kegeli harjutused on lihtsad, kuid tõhusad harjutused, mis võivad parandada teie seksuaaltervist. Siin on, kuidas neid teha.

 1. Leidke õiged lihased: enne Kegeli harjutuste tegemist on oluline leida õiged lihased. Selleks lõpetage urineerimine voolu keskel. Lihased, mida selleks kasutate, on need, mida peate treenima.
 1. Tühjendage põis: oluline on alustada puhtalt lehelt, seega tühjendage põis enne Kegeli rutiini alustamist.
 1. Pigistage ja tõstke: kui olete õiged lihased leidnud, pigistage ja tõstke neid (kujutage ette, et peatate taas uriinivoolu). Hoidke, kuni loendage kolm, seejärel vabastage. Alustage kolme seeriaga 10 kordust päevas.
 1. Ärge hoidke hinge kinni: Kegeli harjutusi tehes hingake kindlasti normaalselt – ärge hoidke hinge kinni!
 1. Edenege järk-järgult: kui tugevnete, saate suurendada korduste ja seeriate arvu päevas. Võite proovida ka pigistada pikema aja jooksul (kuni 10 sekundit).
 2. Hiljem kui lihased on harjunud saate alustada ka raskemate treeningutega.

Kegeli harjutused võivad olla suurepärane viis seksuaaltervise parandamiseks, kuna need aitavad tugevdada vaagnapõhjalihaseid ja võivad suurendada orgasmi intensiivsust. Korrapäraselt Kegeli harjutusi tehes saate seksi ajal rohkem naudingut ja vähendada uriinipidamatuse tõenäosust. Kui otsite lihtsat ja tõhusat viisi oma seksuaaltervise parandamiseks, võivad Kegeli harjutused olla just see, mida otsite!

 

 maksekeskuse logo

maks1pp

 
 

WORLDCAPE INTERNATIONAL OÜ      

reg. nr. 14631046

Viru väljak 2 Tallinn Harjumaa 10111


 
 
© 2022 All Rights Reserved.